
Soms ben ik te makkelijk over te halen iets te kopen wat ik in principe helemaal niet nodig heb. Want ik heb een prima ouderwetse dweil met emmertje die het prima doet, maar man wat vind ik het altijd altijd een rotklus. Toen ik reclame voorbij zag komen van deze Philips One Up Elektrische Dweil, moest ik het hebben. Ik hoor je denken, € 124,99 voor een dweil, ben je gek geworden? Ja, wellicht! Want ik wil niet meer zonder deze dweil. Ik heb nog nooit zo makkelijk en snel mijn vloer gedweild en dat is alles waard. Ik dit artikel review ik de Philips One Up Elektrische Dweil.
Philips One Up, welke dweil moet je kopen?
De Philips One Up Elektrische Dweil kun je heel gemakkelijk kopen. Online zijn er veel aanbieders zoals bol.com, maar ik kocht hem gewoon in de winkel bij de Media Markt. Je hebt verschillende soorten One Up dweilen en ik koos voor de goedkoopste variant, de 3000 series. Ook heb je nog een 5000 series variant en die is natuurlijk wat duurder. De belangrijkste verschillen tussen beide zijn:
- Batterijduur: 3000 series 50 minuten en 5000 series 70 minuten
- Bereik: 3000 series 50 m2 en 5000 series 70 m2
- LED indicator: de 5000 series heeft een lampje om aan te geven hoe vol de batterij zit
- Standen: 3000 series 1 stand voor harde vloeren en 5000 series 2 standen voor harde en delicate vloeren.
Ik vond de verschillen niet heel erg groot en ik heb alleen maar een PVC en laminaatvloer in huis waardoor ik voor de 3000 series koos. Mocht je iets meer willen, dan kan je voor de 5000 series kiezen. Maar in een normaal huis met laminaat of PVC vloeren is de 3000 echt prima.


Hoe werkt de Philips One Up?
Waarom zou je zoveel geld uitgeven aan een dweil die elektrisch is. Wat is er dan zo bijzonder aan? Het systeem van de dweil pompt stilletjes schoon water op de vloer, terwijl het tegelijkertijd vies water opzuigt in een apart reservoir, waardoor je vloeren vlekkeloos blijven zonder vuil of resten te verspreiden.
Het klinkt niet heel spannend, maar het werkt wel heel goed! Aller eerst vul je het reservoir met warm water (rond de 50 graden) en draai je het flesje schoonmaakmiddel erin. Je drukt één keer op de knop en de dweil gebruikt precies genoeg schoonmaakmiddel uit het bijgeleverde OneUp Floor Cleaner flesje. Voordat je de dweil gaat gebruiken maak je de vloerdweil goed nat onder je kraan en je kunt gaan beginnen!
Tip!
De Philips OneUp Floor Cleaner flesjes zijn heel duur in gebruik. Wanneer de bijgeleverde flesjes leeg zijn kun je ze niet navullen. Maar wat je wel kunt doen is in het water je eigen vloerreiniger vermengen. Het flesje spuit namelijk zelf ook schoonmaakmiddel in het water. Dus wil je geen dure Philips Floor Cleaners kopen, meng het water dan aan met je eigen vloerreiniger.

Je zet de Philips One Up heel gemakkelijk aan met de aan/uit knop en hij begint meteen met het water te verversen en afzuigen (wat je trouwens niet ziet en ook amper hoort). Je kunt dus meteen beginnen met de vloer te dweilen. De dweil maakt de vloer goed nat, maar niet zeiknat, waardoor je er heel snel ook weer overheen kunt lopen en het minder schadelijk is voor je laminaat.
De stok van de Philips One Up is stevig waardoor je er goed mee kan druk uitoefenen (op eventuele hardnekkige vlekken) en is niet al te zwaar in de hand. De meeste vlekken en aanslag gaan na 3x eroverheen gaan weg. Hardnekkige vlekken moet je soms even wat harder boenen, maar ze gaan zeker wel weg! De vloer dweilen is echt easy met dit apparaat en vooral ook heel bijzonder om te zien hoeveel vuil water er weer in het reservoir komt.

De vloerpads zijn makkelijk te reinigen
Philips geeft zelf aan dat de vloerpads heel makkelijk te reinigen zijn. Je kunt ze namelijk in de wasmachine gooien en dan op 40 graden uitwassen. Alleen vind ik dit zelf een minder goed idee. Ik heb dit één keer gedaan en toen was de pad behoorlijk beschadigd (nog wel bruikbaar gelukkig). Mijn advies is dan ook ze goed schoon te spoelen onder de warme kraan en zachtjes schoon te borstelen met een afwasborstel. Of wanneer je ze toch in de wasmachine gaat doen, ze te wassen in een waszakje of kussensloop.

Philips One Up Elektrische Dweil review
Met één reservoir water kan ik de hele benedenverdieping dweilen van een gemiddelde woning in Nederland. Daarna is het reservoir met schoon water leeg en het reservoir voor vies water vol. Deze kun je daarna heel gemakkelijk in de gootsteen leeggooien en weer schoonspoelen onder de kraan. De reservoirs worden afgesloten met een goede dop die niet lekt. Dat vind ik fijn, want door het dweilen maak je best een klotsende beweging en het zou vervelend zijn als het reservoir zou gaan lekken.
Ik vind de Philips One Up Elektrische Dweil echt mijn geld waard. Het is super simpel om de vloer te dweilen, je pakt hem er zo bij en het is geen gedoe meer. De vloer wordt goed schoon, droogt sneller dan met een normale dweil en door het gemak maak ik ook veel vaker mijn vloer schoon. Ik heb nu 3x mijn huis gedweild en nu is de accu leeg, dus je kunt er ook best een tijd mee doen. Opladen gaat trouwens super simpel met een USB-C lader.

Hebben jullie al gehoord van de Philips One Up Elektrische Dweil en wat vinden jullie er van? Mocht je nog twijfelen, ik zou zeggen, doe het! Mocht je trouwens ING Rentepunten hebben, via de app kun je hem dan goedkoper aanschaffen.
2 reacties
Ik ben zeer tevreden over deze dweil. Ik ben wel verbaasd dat er op tot heden nog geen druppel vuil water opgezogen is.
Dat is vreemd, ik heb elke keer ontzettend vies water in mijn reservoir.