Door Annemieke – Ik weet nog goed dat die bakjes Boursin Cuisine in de winkel kwamen en ik geen idee had wat je er mee moest doen. Tegenwoordig koop ik het regelmatig en verwerk ik het in pasta en ovenschotels. De pasta met Boursin en kip is zelfs mijn favoriete recept! Wel vind ik dat je er zelf nog kruiden aan toe moet voegen omdat er te weinig smaak zit aan het potje. Dus vandaag deel ik mijn ultieme pasta met Boursin recept.
Dit heb je nodig:
- pasta naar keuze
- half bakje Boursin Cuisine
- rucola
- 3 tenen knoflook
- 200 gram kipfilet (zalm, tonijn of spekjes kan ook)
- 100 gram doperwtjes (of broccoli)
- 3 tl Italiaanse kruiden
- 1 tl chilipoeder
- 1 ui
- 1/2 bakje (cherry) tomaten
- 100 gram kastanje champignons
- zout naar smaak
- eventueel 3 a 4 tl groente pesto, geroosterde pijnboompitjes en geraspte Parmezaanse kaas
Voor 2 personen – 30 minuten
Zo doe je het:
- Kook de pasta volgens de aanwijzingen op de verpakking.
- Vervolgens snijd je de kip in kleinere stukjes net als de knoflook, champignons en ui. Halveer ook de cherry tomaatjes.
- Bak de kip gaar en doe de ui, knoflook, 2 tl Italiaanse kruiden, de chilipeper en de champignons erbij.
- Roer nu de gekookte en afgegoten pasta bij de kip en champignons.
- Doe de de boursin cousine erbij. Proef even of je het op smaak vindt, of dat je er pesto, zout of zelfs eventueel wat chilipeper doorheen wil doen.
- Als het op smaak is doe je de doperwten erbij en laat je dit even opwarmen. Dan doe je de cherry tomaten er ook bij totdat deze een soort van ”knappen”van de warmte. Dan is het eten klaar.
- Serveer met rucola en eventueel Parmezaanse kaas voor extra smaak.
Eetsmakelijk <3! Meer heerlijke recepten van Annemieke vind je op haar eigen blog Sweetlittlekitchen.
Volg mij: Twitter – Instagram – Facebook – Youtube – Bloglovin’
7 reacties
chucky1012
2 augustus 2017 at 15:16Dit gerecht ziet er heerlijk uit ?
Joyce - LemonyLifeNL
2 augustus 2017 at 16:11Hmm lijkt me erg lekker!
checkeredblouse
2 augustus 2017 at 17:11Ziet er heerlijk uit gaan we onthouden!
Mariska
2 augustus 2017 at 18:04Dat ziet er echt heerlijk uit, vooral met boursin erdoorheen!
Daniëlle
3 augustus 2017 at 09:06Wat een heerlijk recept, dit ga ik zeker eens maken.
Manon
3 augustus 2017 at 11:27I love pasta! dit ziet er lekker uit
rachel
3 augustus 2017 at 11:31ik vind dat heerlijk met boursin erdoorheen!! moet ik maar weer eens gaan maken