Pasta met zelfgemaakte champignonsaus

Gisteren bleef ik gezellig bij een vriendin eten en we hadden zin in een lekkere pasta. Mijn vriendin had laatst een heerlijk pasta gemaakt en die vond ze zo lekker dat we hem besloten weer te maken. Een heerlijke pasta met zelfgemaakte champignonsaus! Ontzettend makkelijk te maken en ook nog eens heerlijk. En als je vegetarisch ben is dit ook een perfect recept, want er zit geen vlees in! Benieuwd naar het recept? Kijk dan zeker even verder!

Goed, wat heb je nodig voor dit makkelijke maar o zo lekkere recept:

  1. een bakje champignons
  2. één ui
  3. 2 teentjes knoflook
  4. 3 takjes dille
  5. 2 kleine bekertjes slagroom of een grote
  6. pasta naar keuze
  7. bouillon blokje
  8. olie
  9. peper en zout
  10. eventueel kaas
Snij de champignons, ui en de knoflook in stukjes. Doe wat olie in de pan en bak de groentes. Kook ook water en voeg hier de gewenste pasta aan toe. Voeg daarna 120 ml water met het bouillon blokje aan de groentes toe en laat dit droog koken. Voeg daarna de dille en de slagroom toe en laat dit net zo lang sudderen zodat de slagroom een beetje een saus achtige vorm aanneemt. Gebeurt dit niet kan je altijd Maizena, bindmiddel of bloem eraan toe voegen.

Als dit allemaal klaar is, is je pasta klaar en je champignonsaus! En ik zou zeggen, aan tafel, want het is echt ontzettend lekker en heel erg makkelijk gemaakt. Je moet wel een fan van champignon zijn, anders ga je dit echt niet lekker vinden. Mocht je er toch nog wat vlees aan toe willen voegen kun je prima kip aan het gerecht toevoegen.

En opscheppen maar, wij hebben het met macaroni gedaan omdat we dat toevallig nog hadden liggen. Je kan het ook prima met spagetti, penne en dat soort pasta soorten doen, allemaal heerlijk!

Als je het trouwens lekker vindt om er kaas overheen te doen kan dat natuurlijk ook, maar dat hadden wij niet gedaan omdat we het vergeten waren.

En eetsmakelijk, binnen een handomdraai heb je een heerlijk maar zeker ook een heel gemakkelijk recept op tafel staan!

Dit vind je misschien ook leuk

22 reacties

  • Reply
    Joyce
    20 maart 2012 at 07:15

    Hm lekker! Ik hou sowieso het meest van simpele pasta-gerechten. Het is overigens ook erg lekker om hier hamblokjes aan toe te voegen.

  • Reply
    Paola
    20 maart 2012 at 07:20

    Ziet er heerlijk uit! Ik heb vorige week macaroni met brocolli, zalm en zelfgemaakte kaassaus gemaakt!

  • Reply
    Astrid
    20 maart 2012 at 07:45

    Ziet er lekker uit!

    xx Astrid

  • Reply
    Yara
    20 maart 2012 at 07:54

    Haha bedankt, nu zit ik hier met best veel trek ^^ Ziet er lekker uit!!

  • Reply
    Chantal
    20 maart 2012 at 08:29

    Dat ziet er echt zo goddelijk lekker uit, ik ben dol op champignons!

  • Reply
    HollandaBeauty
    20 maart 2012 at 08:38

    Easy en lekker!

  • Reply
    Uniflame
    20 maart 2012 at 09:12

    Ik heb deze op mijn pinterest gepinned want ik wil al tijden mijn eigen champignonsaus maken :) Bedankt!

  • Reply
    Fragrances
    20 maart 2012 at 09:13

    Heerlijk, ik maak het zelf ook vaak!

  • Reply
    Alyssa
    20 maart 2012 at 09:17

    Ziet er heerlijk uit! Denk dat ik dit eens ga uitproberen.

  • Reply
    Kelly
    20 maart 2012 at 09:37

    Hmm ziet er echt heerlijk uit!

  • Reply
    Bee
    20 maart 2012 at 09:56

    hmmmmm ik ben dol op champignonsaus, zeker eens proberen!

  • Reply
    Maartje
    20 maart 2012 at 10:43

    Echt zo’n typisch studentenmaaltje :D. Zelf zou ik er ook nog een salade bij maken voor de groente ;)

  • Reply
    MySuperSweetLife
    20 maart 2012 at 11:00

    Krijg er honger van, ben altijd gek op pasta met champignonnensaus!
    Liefs

  • Reply
    Deborah
    20 maart 2012 at 11:24

    Hmm lekker ! Pasta met champignonsaus is mijn favoriet!

  • Reply
    Yasmina
    20 maart 2012 at 16:06

    Hmmm klinkt gooeeed.
    Ik ben dol op champignons, laat staan als saus voor macaroni:)

  • Reply
    Marielle
    20 maart 2012 at 16:38

    Hmmm, lijkt me lekker!! En ook super simpel te maken. Binnenkort even uitproberen! :)

  • Reply
    Lovethatmakeup
    20 maart 2012 at 16:41

    Ziet er verrukkelijk uit!

  • Reply
    roos
    20 maart 2012 at 17:38

    Oh hmm, dat lijkt me echt heel lekker!

  • Reply
    Esmay
    20 maart 2012 at 17:58

    Lijkt me echt heerlijk! ’t Ziet er ook lekker uit!

  • Reply
    Miranda
    20 maart 2012 at 20:24

    hmm ziet er echt heerlijk uit.

  • Reply
    Snoepje
    20 maart 2012 at 21:58

    thnx aranka! nu moet ik door dit heerlijke recept even naar beneden hollen om wat lekkers te pakken-.- hihi

  • Reply
    Jan
    15 februari 2013 at 14:49

    Kaas is niet altijd vegetarisch, helaas…

  • Laat een reactie achter