Hoi ik ben Lara en ik ben gek op lekker eten. Het liefst eet ik elke dag tapas of andere lekkere kleine hapjes. Barbecueen in de zomer vind ik fantastisch omdat er dan vanalles op tafel staat en je verschillende smaken kunt proberen. Vorige week zondag gingen we met vrienden barbecueen en iedereen nam wat mee. Ik besloot een heerlijke schaal vol nacho’s te maken. Het lijk op het eerste gezicht een schaal met alleen nacho’s en kaas, maar onderop zit een heerlijke verrassing!
Na de barbecue vorige week vroegen een aantal vrienden of ik het recept eens voor ze op wilde schrijven. Hier was ik mee bezig en dacht; waarom deel ik dit dan ook niet op de blog? (vandaar ook alleen foto’s van het eindresultaat).Zo gezegd zo gedaan. Hieronder lees je het “recept” van de nacho’s uit de oven:
Benodigdheden (voor 8 personen):
– 4 tomaten
– 2 uien
– 1 zakje geraspte kaas
– 1 pakje spekreepjes
– 1 bekertje crème fraîche
– 2-3 zakken nacho’s (ik gebruikte een zak normale nacho’s een zak chili smaak en een kaas smaak,)
– mexicaanse kruiden naar smaak
Verwarm de oven voor op 180 graden. Snijd de uien in ringen en de tomaten in blokjes. Bak de spekjes in een koekenpan. Wanneer de spekjes bijna krokant worden gooi je de uien erbij en niet veel later voeg je de tomaten toe. Laat dit even goed pruttelen. Voeg ten slotte wat mexicaanse kruiden naar smaak toe; let er op dat er door de spekjes al een zoute smaak aan je saus zit.
Doe de saus in een ovenschaal en spreid hem goed uit over de bodem. Voeg er dan de crème fraîche aan toe, zorg dat dit ook goed verdeeld is. Daarna meng je de nacho’s door elkaar, als je verschillende smaken gebruikt, en leg je die bovenop de saus. Geraspte kaas erop en dan kan het geheel zo’n tien minuten in de oven.
Mensen die uit de omgeving van Breda komen kennen dit gerecht missen al. Bij Café het Hart staat dit namelijk ook op de kaart en ik vind het zo lekker dat ik besloot mijn eigen draai er aan te geven en elke keer als ik dit op tafel tover zie ik weer lachende gezichten.
Natuurlijk weet ik dat dit geen culinair hoogstandje is en absoluut niet clean of gezond, maar je moet af en toe ook kunnen genieten. En omdat dit een gerecht is waar ik altijd erg van geniet en de mensen om mij heen ook deel ik dit graag met jullie.
Eet smakelijk!
36 reacties
Laura
17 juli 2013 at 15:03Dat ziet er lekker uit! Ik kende het nog niet, dus misschien ga ik het eens proberen! :)
femketje
17 juli 2013 at 15:18Oehh lekker! ♡
vanessa
17 juli 2013 at 15:18Oeh, dat ziet er heerlijk uit!
Lisa
17 juli 2013 at 15:22Ziet er echt superlekker uit!
Kimberley
17 juli 2013 at 15:23Hmm, ziet er heerlijk uit! Ook lekker voor op de bank met een leuke film, haha.
Gerjanne
17 juli 2013 at 15:24Bij ons in de buurt eet ik ook wel eens zoiets in een restaurant als voorgerecht. Er zit dan een sausje (tomaten ofzo) op de nacho’s met gehakt, bruinen bonen, mais en een klein beetje prei. En kaas uiteraard. Zoooo lekker!
Jewelyz
17 juli 2013 at 15:27Ziet er heerlijk uit! Ik ben gek op nacho’s en maak dit ook vaak :-)
Martina
17 juli 2013 at 15:28Lekker! Maak ik ook wel eens :)
Yvonne
17 juli 2013 at 15:35Ziet er super lekker uit. Af en toe moet dat idd kunnen, of met mate;) maarja dat is vaak lastig..
Joyce Nafzger
17 juli 2013 at 15:51Hmmmm jummie! <3 En helemaal met je eens hoor Laura, eten hoeft niet altijd volledig gezond te zijn, maar vooral errrrg lekker!
nikita
17 juli 2013 at 15:52ik heb ooit eens een rijstschotel gegeten, waar dan bovenop ook nacho’s met kaas op lagen, HEERLIJK
BeautyReviews
17 juli 2013 at 16:12Ziet er lekker uit!
Axelle
17 juli 2013 at 16:41hmm lijkt me superlekker!
Laura
17 juli 2013 at 16:43Toen ik het recept las, dacht ik: hey, dit lijkt wel op de nacho’s van ’t Hart! En toen las ik de tekst pas verder, haha. Nacho’s van ’t Hart zijn verrukkelijk! In de zomer zit ik er vaak op het terras met vrienden en dan wordt er regelmatig een portie nacho’s bij besteld ;)
Pauline
22 juli 2013 at 20:39Exact mijn reactie! Liet het mijn vriend zien en we hebben ze van ’t weekend gemaakt ;) goed recept :)
Chantal
17 juli 2013 at 16:54Jumz, lekker!
Wies
17 juli 2013 at 16:55Lekker alleen zonder de spekjes voor mij!
whatevergivesjoy
17 juli 2013 at 16:56ew! haha, ik lust echt geen nacho’s met kaas ^^
MySimplySpecial
17 juli 2013 at 17:04Lekker! Goed idee!
Dita
17 juli 2013 at 17:13Heerlijk
Ashleey
17 juli 2013 at 17:15Heerlijk! Wil het echt keertje proberen!
Dionne (@Diolifestyle)
17 juli 2013 at 17:18Zooo lekker!
Wendy
17 juli 2013 at 17:46Yummy, ziet er lekker uit :)
Lin
17 juli 2013 at 18:18Fijn juist dat het niet clean of mega-gezond is! Ja, dit klinkt raar… maar daar worden al zoveel recepten over geplaatst de laatste tijd, dat dit wel eens fijn is voor de afwisseling.
Enne, instant zin in nacho’s!
Linda
17 juli 2013 at 19:33Dit ziet er goed uit, ik maak altijd een iets andere versie, maar dit ga ik ook eens proberen.
allsweetbeauty
17 juli 2013 at 20:01Ohh, ziet er zo lekker uit ga dit zeer een keertje proberen te maken. Moet toch keertje kunnen deze zomer :)
Lieze
17 juli 2013 at 20:15Klinkt lekker!
margriet kuper
17 juli 2013 at 21:02hmmm, klinkt goed!!
Beauty Treasures
17 juli 2013 at 22:15Njam njam ga ik ook eens proberen
Lys
17 juli 2013 at 23:26Zelf ook al gemaakt, zo lekker!
Kirsten
18 juli 2013 at 08:52Dit is echt jammie!
Hester
18 juli 2013 at 09:13Eigenlijk nog nooit gegeten (ja behalve gewoon nacho’s met dip in de bios) maar hier zit echt niets vies in, juist niet! Hmmm lijkt me heerlijk!
Mariska
18 juli 2013 at 16:08Het ziet er echt wel heel erg lekker uit hoor!
Angelique
19 juli 2013 at 03:04hmm nacho`s zijn heerlijk, leuk receptje ook
Priscilla
22 juli 2013 at 12:42Heerlijk! Dit heb ik gisteravond nog gegeten als late night snack!
bridal makeup artists in chennai|best bridal makeup artists in chennai|bridal makeup artists chennai|top bridal makeup artists chennai|bridal makeup artists in chennai|best bridal makeup artist in chennai|freelance bridal makeup artist in chennai|best bri
17 september 2015 at 08:22You’re in reality a just right webmaster. The web site loading velocity is amazing. It kind of feels that you are doing any unique trick. In addition, The contents are masterpiece. you’ve performed a great process on this subject!