
De slowcooker is voor mij nog steeds heilig, ik vind het heerlijk om te experimenteren met recepten. Ik moet zeggen dat het vooral stoofpotjes zijn of een bij elkaar geraapt zooitje ingredienten voor bij pasta of rijst. Dit keer besloot ik een lekkere stoof te maken van kip met ananas in teriyaki saus. Het is super makkelijk om te maken en vooral heel erg smaakvol. Er zitten voldoende groentes in en het is heerlijk voor bij de rijst. Ik zou zeggen, sla dit recept snel op of maak hem!
Kip ananas is altijd een succesvol recept
Alhoewel de Italianen zeggen dat ananas niet hoort op een pizza, vind ik dat het zeker een fantastische match is met een pizza. Maar ook in een heerlijke maaltijd, zeker in combinatie met kip vind ik ananas geweldig. Dit recept is super makkelijk om te maken en het zoete van de ananas in combinatie het zoute van de teriyaki saus is een hele goede combinatie. Door de saus wat rijker te vullen koos ik er ook nog voor een paprika en sperzieboontjes toe te voegen.
Geen slowcooker, geen ramp!

Wil je deze heerlijke kip ananas uit de slowcooker in teriyaki saus maken, maar heb je geen slowcooker? Geen enkel probleem, je kunt het ook prima in de pan maken. De kip zal dan wel iets minder mals zijn doordat je het gaat bakken, maar de smaak zal je zeker bevallen! Bak de kip, ui, paprika even kort aan in de pan en voeg dan alle andere ingrediënten toe. Laat dit een tijdje pruttelen en dan heb je ook een heerlijke kip ananas in teriyaki saus!
Maar mocht je wel een slowcooker hebben? Dan stop je deze heerlijk kleurige combinatie van groentes in de slowcooker. En geloof me, na een paar uur begint je keuken echt heerlijk te ruiken!
Zelf teriyaki saus maken
Wist je dat je heel gemakkelijk zelf teriyaki saus kunt maken? Dat hoef je echt niet duur en kant en klaar in een potje te kopen. Je maakt teriyaki saus gemakkelijk door sojasaus, basterdsuiker, knoflook en honing met elkaar te mixen. Wil je de saus wat meer gebonden hebben, voeg dan nog een theelepel maïzena toe. De maïzena heb ik wel toegevoegd aan dit recept zodat je een iets meer gebonden saus hebt voor de rijst.


Kip ananas uit de slowcooker in teriyaki saus
Ingrediënten
- 500 gram kippendijfilet
- 200 gram sperziebonen
- 1 rode paprika
- 1 gele paprika
- 1 ui
- 2 tenen knoflook
- 1 blikje ananas in stukjes, klein blikje
- 100 milliliter sojasaus
- 50 gram bruine basterdsuiker
- 2 eetlepels honing
- 1 theelepel maïzena
Instructies
- Snij de kip in blokjes en snij de paprika en ui in grove stukken. Pers de twee knoflooktenen uit en doe dit allemaal in de slowcooker.
- Maak een saus van de sojasaus, bruine basterdsuiker, honing en maïzena in een apart kommetje en roer goed door zodat de klontjes van de maïzena verdwenen zijn.
- Schenk de saus in de slowcooker en roer goed door.
- Voeg vervolgens de ananas met het siroop toe en de sperziebonen. Ik gebruik de ananas uit blik in siroop en de sperziebonen uit de vriezer.
- Roer alles goed door elkaar en laat het vervolgens 4 uur lang slowcooken op de stand low.
- Wanneer de kip ananas in teriyaki saus klaar is kook je een rijst naar keuze en serveer je met de kip ananas in teriyaki saus. Serveer eventueel met wat cashewnootjes en kroepoek.

Eén reactie
Heel smaakvol slowcooker recept. Ga het zeker vaker maken.