
Ik zag wel eens een gevulde aubergine met tomaat en mozzarella voorbij komen en dat leek mij zo lekker. En als je het zo ziet, is het vast ook niet heel erg moeilijk om te maken. Ik had nog wat mozzarella en pesto over van mijn gnocchi met kip en pesto over dus besloot deze lekkere gevulde hasselback aubergine te maken!
Wat heb je nodig?
- 2 aubergines
- 1 bol mozzarella
- 2 trostomaten
- pesto
- olijfolie
- peper
- zout
Dit recept is voldoende voor 2 gevulde aubergines.

Hoe maak je het?
- Verwarm de oven voor op 200 graden.
- Snijd de auberine in plakken van 1,5 cm. Let op, snijd hem niet helemaal door maar zorg dat de onderkant vast blijft.
- Bekleed een bakplaat met bakpapier en leg hier de ingesneden aubergine op. Besprenkel de aubergine met olijfolie, peper en zout.
- Bak de kale aubergine 30 minuten af op 200 graden zodat hij zacht wordt.
- Snijd ondertussen de tomaat en mozzarella in plakjes.
- Als je aubergine na 30 minuten klaar is laat je hem afkoelen.
- Wanneer de aubergine afgekoeld is vul je hem om en om met tomaat en aubergine.
- Bak vervolgens de aubergine 15 minuten af op 200 graden.
- Na 15 minuten is de aubergine klaar om te serveren, maar hem af door er wat pesto op te smeren.
- Je kunt de hasselback aubergine goed combineren met wat brood of rijst.
Volgen jullie mij ook op Instagram?

Ik zou zeggen, eet smakelijk! Ik vond het echt een hele lekkere combinatie van smaken en structuren. Ik at het als lunch met een broodje erbij, maar als avondeten kan het ook prima met een salade of wat rijst.
4 reacties
chucky1012
8 april 2020 at 07:38Dit ziet er heerlijk uit 👌🏾
Ik bewaar het recept.
Een mooie dag 🌞
Fabienne, Enjoyyourownbeauty
8 april 2020 at 14:05Oeeeh klinkt heel erg lekker. :)
Liefs
x
Loes
8 april 2020 at 17:32Wat een leuk recept. Staat binnenkort op het menu. Dank je wel.
Mariska
9 april 2020 at 11:30Dit klinkt inderdaad wel echt super lekker en ook super makkelijk! Misschien toch maar eens proberen :)